Четвер, 09.05.2024, 00:16
Вітаю Вас Гость | RSS
Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0


 

Проект "Енергоефективні школи: нова генерація"

Сайт проекту

Стислий опис навчальних курсів

Опис процедури реєстрації навчального закладу в освітніх курсах проекту

 

Перші «ластівки»: навчальний процес у ПДН Проекту «Енергоефективні школи: нова генерація» розпочався!

    Як відомо нашим шановним читачам, у цьому навчальному році  загальноосвітні навчальні заклади будь-якого українського міста, селища чи села отримали унікальну можливість взяти участь у соціальному Проекті «Енергоефективні школи: нова генерація» (далі – Проект), який впроваджує Всеукраїнська благодійна організація «Інститут місцевого розвитку» (далі – ІМР) за фінансування енергетичної кампанії ДТЕК. 
     
У рамках Проекту вперше в Україні відкрито цілодобову безкоштовну онлайн-програму дистанційного навчання (ПДН). 
 
    У ПДН учні  6-8 класів можуть опанувати курс за вибором «Основи енергопостачання та енергозбереження». Вивчаючи курс, діти дізнаються, яким чином в їхніх домівках з’являються тепло та світло, скільки вони коштують  і чому їх треба берегти. Розглядаючи теми курсу, учні починають розуміти технічні та фінансові проблеми виконавців житлово-комунальних послуг та усвідомлювати необхідність їхньої підтримки  шляхом економного споживання енергетичних ресурсів і своєчасної оплати за них. Діти вчаться проводити енергоаудит у школі та вдома і розробляють проекти з підвищення енергоефективності шкільних приміщень.
    Старшокласники (9-11 класи) мають можливість долучитися до вивчення у ПДН факультативного курсу «Абетка з основ житлово-комунального управління», який сприяє  формуванню ефективного власника житла та становленню учнів як активних та мотивованих учасників житлово-комунальних відносин. Авторська онлайн-гра «Розумний будинок», що не має аналогів в Україні, передбачає, що діти стають співвласниками віртуального будинку (класу). Вивчаючи теми курсу, учні заробляють ігрові гроші, якими вони мають розраховуватися за спожиті житлово-комунальні послуги та можуть витрачати на енергоефективні заходи у своїй віртуальній квартирі чи будинку. За правилами гри діти створюють ОСББ, обирають правління, організовують ремонтний фонд, об'єднуючи ресурси для підвищення енергоефективності свого будинку. 
    
Лідерство, активна життєва позиція, вміння працювати у команді та приймати виважені рішення, житлово-комунальна та фінансова грамотність – все це допоможе учнівській молоді  в подальшому  дорослому житті. 
     
Обидва навчальні курси схвалені Міністерством освіти і науки України. 
     
На 8.12.17 р. у ПДН вже зареєструвалося понад 470 ЗНЗ із 23 областей України та м. Києва.
    
Після реєстрації школи мають обрати один чи обидва навчальні курси та почати створення класів, календарних планів  тощо. 
    
Послідовність дій із відео підказками щодо кожного етапу можна знайти за посиланням  https://www.youtube.com/channel/UC5xJfryvS7cWdAOAqOEB3hg/videos
   
Зв даними ПДН, уже почали створення класів, графіків проходження тем, профілів вчителів та учнів у рамках курсу за вибором «Основи енергопостачання та енергозбереження» 50 зареєстрованих шкіл. Безпосередньо до навчання приступили (пройшли вхідне анкетування, вступний урок  та  перешли до першої теми) 14 шкіл, які створили 17 класів. Тобто в деяких школах проходити курс буде не один пілотний клас. 
   
Аналогічну роботу за  факультативним курсом «Абетка з основ житлово-комунального управління» проводять шість зареєстрованих ЗНЗ. За робочим планом Проекту навчальний процес за цим курсом, розрахованим  на один семестр, має розпочатися у січні 2018 р.

Бажаємо нашим першим «ластівкам» бути першими і надалі!

_________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Полтавська область – лідер нової генерації енергоефективних шкіл!

   Майже два місяці тому команда соціального Проекту «Енергоефективні школи: нова генерація» (далі – Проект), який впроваджує Всеукраїнська благодійна організація «Інститут місцевого розвитку» (далі – ІМР) за фінансування енергетичної кампанії ДТЕК, почала розсилати керівництву обласних та районних  державних адміністрацій, міським, селищним та сільським головам  листи щодо сприяння залученню до участі у Проекті  загальноосвітніх навчальних закладів їхніх населених пунктів. 
   Головними цілями Проекту є виховання обізнаних та свідомих споживачів, які розуміють технічні та фінансові проблеми виконавців житлово-комунальних послуг і своїми діями підтримують їх: економно споживають енергетичні та інші ресурси і своєчасно за них сплачують; формування відповідальних власників своєї квартири та будинку,  лідерів енергоефективності, активних і мотивованих знавців житлово-комунальної грамоти.
   
Нагадаємо, що в рамках Проекту вперше в Україні відкрито цілодобову безкоштовну онлайн-програму дистанційного навчання (ПДН) курсу за вибором «Основи енергопостачання та енергозбереження» для учнів 6-8 класів та факультативного курсу для учнів 9-11 класів «Абетка з основ житлово-комунального управління», які схвалені Міністерством освіти і науки.
  Завдяки необмеженому покриттю через дистанційний формат навчання, діти навіть із самих маленьких та віддалених від центру населених пунктів мають унікальну можливість долучитися до Проекту. Єдина умова – доступ до Інтернету. 
   
Приємно відмітити, що переважна більшість очільників міст та регіонів, керівництво підрозділів освіти, адміністрація та педагогічні колективи загальноосвітніх навчальних закладів   підтримали інноваційний Проект «Енергоефективні школи: нова генерація». 
   
Станом на 10.12.17 р.  до участі в ньому зареєструвалися майже 500 ЗНЗ із 23 областей та м. Києва.
   
Безумовним лідером у рейтингу регіонів є Полтавська область,  керівництво якої розуміє необхідність і підтримує формування запиту на енергоефективність серед місцевих громад як запоруки досягнення нашою державою енергетичної незалежності.
   
До участі у ПДН Проекту долучилися 69 шкіл із 52 населених пунктів Полтавщини. Причому така кількість учасників пояснюється  активністю шкіл селищних та сільських шкіл Гадяцького, Хорольського, Кобеляцького та інших районів області. 
    
Полтава налічує  50 ЗНЗ, з яких у ПДН зареєструвалися 5 (10%), а в місті Горищні Плавні у Проекті працюватимуть 6 ЗНЗ, що становить 75% їх загальної кількості.

Вітаємо наших лідерів і бажаємо успішної участі у Проекті!

_____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

 

Вхід на сайт
Форма входу
Пошук
Календар
«  Травень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

Copyright MyCorp © 2024